Multisplit R32
UNITĂȚI EXTERIOARE PENTRU 2-3 CAMERE

-
Până la 3 unități interioare combinabile individual pot fi conectate la o singură unitate exterioară. Acest lucru reduce considerabil efortul de instalare, precum și cerințele de spațiu în zona exterioară.
- • Două până la cinci unități interioare pot fi conectate
- • Lungimea totală ale țevii de până la maximum 80m
- • Compact, silențios și durabil
- • Multisplit R32, Refrigerant R32

Performanțe
Caracteristici
Capacitatea de răcire
4 - 10 kW
Consum de energie (min/nom/max)
0,92 - 2,98 kW
Eticheta energetică
A++ - A+
Dimensiuni (H/W/D)
630 x 800 x 300 - 890 x 900 x 320 mm
Configurație
Multi-Split
Capacitatea de încălzire
4,40 - 12,00 kW
Consum de energie (min/nom/max)
0,89 - 2,83 kW
Nivelul de putere acustică
58 - 66 dB(A)
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | TOSHIBA |
| Tip produs | Multi split |
| CARACTERISTICI | |
| Debit de aer | 2107 m³/h |
| Intensitate curent la încălzire | 5.39 A |
| Intensitate curent la răcire | 7.22 A |
| Capacitate generală | 18000 BTU |
| Capacitate de răcire | 2,40 - 6,50 kW |
| Capacitate de încălzire | 1,90 - 8,00 kW |
| SEER | 8.6 |
| SCOP | 4.8 |
| Clasă energetică răcire | A+++ |
| Clasă energetică încălzire | A++ |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Încărcare suplimentară | 20 g/m |
| Numar maxim unitati interne | 3 |
| Preincarcare (maxim) | 30 m |
| Tip unitate | Unitate externa |
| Cod unitate externă | RAS-3M18G3AVG-E |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | TwinRotary |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 50 m |
| Diferența de nivel maximă | 10 m |
| Nivel de zgomot | 45/59 dB |
| Lungime unitate externă | 800 mm |
| Lățime unitate externă | 300 mm |
| Înălțime unitate externă | 630 mm |
| Greutate | 43 kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Suprafață acoperită | 40-50 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -10°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +46°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Țeavă conexiune lichid | 3* 6.35 mm (1/4") |
| Țeavă conexiune gaz | 2* 9.52 mm (3/8") 1x 12,7 mm(½) |
| Țeavă de conexiune condens | 16 mm |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 luni |
| Garanție compresor | 36 luni |




